Citeste Mai mult >>

Liga Majoră de Baseball jocuri ultimele nouă runde și are o medie de PUȚIN PESTE trei ore pentru a finaliza. Liga minoră și baseball colegial, de asemenea, ultimele nouă reprize, și sunt, în general, mai scurte în durata de timp. High school și Babe Ruth jocuri de baseball sunt jucate pentru șapte reprize, Little League baseball este jucat pentru șase reprize, și Tee-Ball este jucat pentru cinci reprize.

cât timp este o repriză de Baseball?,

o repriză de baseball durează un total de șase out-uri, trei pe echipă. Reprizele sunt împărțite în două jumătăți. Echipa oaspete bate în jumătatea ” de sus „a reprizei, iar echipa gazdă bate în jumătatea” de jos”.

această regulă nu se schimbă pe toate nivelurile de baseball—cu excepția Tee-Ball, care nu numără out-urile și necesită ca fiecare jucător dintr-o echipă să obțină un at-bat în fiecare repriză.

este posibil ca o jumatate de repriza ar putea lua doar trei terenuri pentru trei out-uri rapide. Cu toate acestea, nu există o limită de timp definitivă., Durata exactă depinde de numărul de at-lilieci, ritmul ulcior, și numărul de modificări cabrare. Teoretic, o repriză ar putea continua pentru totdeauna dacă echipa de pe fielding nu reușește să înregistreze trei out-uri.cu toate acestea, numărul de inning-uri jucate într-un joc și lungimea exactă a unui joc depind de mai mulți factori.

dacă un joc MLB rămâne egal la sfârșitul a nouă reprize, echipele joacă reprize suplimentare până când o echipă are mai multe runde decât cealaltă la sfârșitul unei reprize., În 2020, un alergător a fost plasat la a doua bază înainte de fiecare inning pentru a facilita un rezultat mai rapid și a salva personalul unei echipe de a juca jocuri de 15+ inning. Cel mai lung joc din 2020 a fost reprizele 13.0, comparativ cu jocurile 23 din sezonul precedent, care au avut 14 sau mai multe reprize pentru a fi finalizate.

pe verso, un joc se poate încheia după 8,5 reprize dacă echipa gazdă conduce la sfârșitul primei jumătăți a reprizei a noua.

de asemenea, este posibil ca un joc MLB să se încheie după cinci reprize dacă există vreme rea.,timpul exact necesar pentru a finaliza un joc, în termeni de ore și minute, variază de la joc la joc. Ulcioarele care ocupă mai mult timp între terenuri măresc lungimea unui joc, la fel ca și lungimea dintre reprize, care variază de la 1:55 la 2:55 în Postseason datorită cerințelor de televiziune.

un număr mare de alergători de bază crește, de asemenea, durata unui joc, deoarece majoritatea ulcioarelor iau timp suplimentar între terenuri cu alergători la bază.de asemenea, jocurile cu mai multe modificări de cabrare sau provocări de reluare durează mai mult din cauza pauzelor extinse în joc.,în 2015, MLB a promulgat reguli pentru a scurta jocurile—era obișnuit ca echipele rivale să joace mai mult de patru ore. Există acum un cronometru care urmărește timpul dintre reprize, vizitele de movilă ale antrenorilor și capcanelor și timpul dintre hitters și pitch clocks sunt testate în ligile minore, limitând timpul dintre terenuri la 20 de secunde atunci când bazele sunt goale.

în 2020, în timpul pandemiei COVID, jucătorii de baseball din liga majoră au raportat pentru antrenament pe 1 iulie 2020, ceea ce a dus la un program de sezon regulat de 60 de jocuri care a început pe 23 și 24 iulie.,aceste reguli nu se aplică la toate nivelurile de baseball. Alți factori contribuie la durata unui joc de baseball.

cât timp este un joc de Baseball Minor League?Minor league baseball, care include AAA, AA și alte câteva ligi profesionale, urmează aceleași reguli de inning ca MLB. Ligile AAA și AA au instituit ceasul de 20 de secunde, care a scurtat jocurile cu 12 minute. Doubleheaders sunt 7.0 reprize în lungime în minori.,

Cât de Mult este un Colegiu Joc de Baseball?

jocurile colegiale durează, de asemenea, nouă reprize. Cu toate acestea, unul sau ambele jocuri ale unui doubleheader pot fi jucate timp de șapte reprize în anumite circumstanțe. O regulă mercy intră în vigoare și jocul se încheie dacă o echipă este în creștere cu 10 sau mai multe runde după șapte reprize—sau cinci reprize în jocuri de șapte reprize.

cât timp este un joc de Baseball de liceu?

High school jocuri de baseball ultimele șapte reprize., Dacă vremea este nefavorabilă, un meci oficial poate fi jucat în patru reprize. Deoarece unele câmpuri de liceu nu au lumini, întunericul poate deveni o problemă, iar jocul poate fi reluat mai târziu. Dacă o echipă este în față cu 10 runde după patru reprize, o regulă de milă intră în vigoare.

cât timp este un joc de Baseball pentru tineri?

durata jocurilor de baseball pentru tineri depinde de nivelul de joc.Tee-Ball (4-7 ani) este jucat timp de cinci inning-uri; cu toate acestea, numărul de inning-uri este adesea determinat de timpul alocat pentru joc, care variază de la ligă la ligă.,

• liga mică (vârstele 7-13) jocuri au șase reprize.
  • Babe Ruth League (vârstele 13-18) jocuri au șapte reprize