możemy pobrać część sprzedaży lub inne rekompensaty z linków na tej stronie.

większość sportów rozgrywa swoje mecze w ćwiartkach lub połówkach. Ale w hokeju, gra występuje w okresach. To wykorzystanie okresów jest mniej oczywiste niż jedna czwarta lub połowa. Ile z tych okresów mają mecze NHL? Czy wszystkie okresy są takie same? Czy Nadgodziny to okres? W tym artykule szczegółowo omówimy okresy hokeja i omówimy, w jaki sposób dogrywka wpływa na zwykłe zasady gry.,

mecze hokejowe zawsze mają trzy okresy. Na poziomie NHL okresy trwają po 20 minut każdy. Okresy hokeja rekreacyjnego i młodzieżowego wynoszą zwykle od 15 do 20 minut każdy. Mecze, które są remisowane na koniec trzech okresów przechodzą do dogrywki, która jest krótszym okresem dogrywki. Dogrywka trwa 5 minut w sezonie regularnym, ale zmienia się na 20-minutowy styl nagłej śmierci w playoffach.

spis treści

ile jest okresów w meczu hokejowym?

dla nowych fanów sportu, jakim jest hokej, to pytanie o „okresy” może być mylące.,

Sport taki jak koszykówka i piłka nożna grają w „ćwiartkach”, co wyraźnie odnosi się do czterech części całego meczu. Piłka nożna gra „połówki”, dzieląc grę na dwuparty.

ale hokej jest rozgrywany w okresach. Każdy mecz hokejowy ma zawsze trzy z tych okresów. Okresy te mogą się różnić w zależności od poziomu rozgrywanego hokeja. Ale trzy okresy, każdy z tej samej ilości czasu, są standardowe, niezależnie od ich czasu trwania.,

wszyscy zaangażowani w grę od graczy po widzów i komentatorów odnoszą się do okresów jako „pierwsza tercja”, „druga tercja” i „trzecia tercja.”Zasady i struktura 3-okresowego, 20-minutowego meczu zostały po raz pierwszy wprowadzone w National Hockey Association (NHA) w sezonie 1910-11. Przed 1910 r. mecze rozgrywano w dwóch 30-minutowych okresach.

NHA później zreorganizowała się i w 1917 rozpoczęła jako National Hockey League (NHL), którą znamy dzisiaj. NHL zawsze zachowywał trzy-okresową, 20-minutową strukturę gry., Jedynym wyjątkiem od struktury trzech okresów jest remis po zakończeniu regulaminowego czasu gry. W takim przypadku gra przechodzi do dogrywki.

czy dogrywka to okres w hokeju?

Overtimedoes liczy się jako okres w hokeju. Ale to nie jest dokładnie postrzegane lub określane jako czwarty okres – jest postrzegane bardziej jako dodatkowy czas.

innymi słowy, nikt nie nazywa nadgodzin „czwartą tercją.”To się po prostu nazywa” Nadgodziny.”Dogrywki liczą się do statystyk zawodników i bramkarzy, tak jak w czasie gry regulaminowej., Dogrywka jest przedłużeniem gry regulaminowej, więc jej wynik znajduje odzwierciedlenie w arkuszu statystycznym.

Jeśli bramka nie zostanie zdobyta w standardowym pojedynczym dogrywce, większość lig kończy grę w rzutach karnych. Shootout nie liczy się jako okres w grze i odbywa się bez czasu na zegarze. W przeciwieństwie do dogrywki, rozgrywki strzeleckie (np. bramki, zapisy) nie liczą się do regularnych statystyk strzelców i bramkarzy. Osobne statystyki strzelanin są przechowywane, ale sam shootout określa tylko ostatecznego zwycięzcę gry.

Więcej na ten temat w moim artykule na temat OTL.,

Jak długi jest okres hokeja?

standardowy okres hokeja trwa 20 minut. Profesjonalne ligi hokejowe, takie jak NHL, minor pro leagues, major junior leagues i European leagues zawsze grają 20-minutowe okresy.

te trzy 20-minutowe okresy łączą się w 60-minutową grę., W ligach zawodowych występuje przerwa, która oddziela koniec pierwszej tercji od początku drugiej tercji, a koniec drugiej tercji od początku trzeciej tercji. Te przerwy i przerwy w grze sumują się, aby gra trwała dłużej niż rzeczywiste 60 minut akcji. Ale przerwy, oczywiście, nie liczą się jako okresy w grze.

w ligach rekreacyjnych i młodzieżowych okresy mogą być krótsze niż 20 minut. Zazwyczaj jednak nie trwają krócej niż 15 minut na okres., Okresy 15-minutowe są często używane, ponieważ rezerwacje na lodowisku arena mogą trwać tylko od 60 do 90 minut. Te gry nie będą miały przerw jak ligi zawodowe zrobić, więc gra musi pasować do krótszego przedziału czasowego. Aby uwzględnić przerwy w grze i chwilową przerwę między okresami resetowania, wcześniej ustalane są krótsze okresy.

ponieważ czas na lodzie przebiega blisko siebie, większość tych lig rekreacyjnych nie rozegra dogrywki, jeśli mecz zakończy swój regulaminowy czas remisem., Niektóre ligi organizują szybkie strzelanie, ale inne ligi nadal pozwalają na grę kończącą się remisem. Ligi zawodowe nie kończą się już meczami remisowymi. Ta zasada zmieniła się na początku sezonu 2005-2006, kiedy to NHL właśnie powróciło z przegranego lokautu w sezonie 2004-2005.

,

Jeśli neitherteam strzelił bramkę w ciągu pięciu minut, mecz zakończy się remisem, a obie drużyny otrzymają jeden punkt w klasyfikacji za remis, podczas gdy zwycięzca otrzyma dwa punkty.

jak działają dogrywki?

w rozgrywkach NHL o Puchar Stanleya okresy dogrywki trwają tyle samo czasu, co standardowy okres – 20 minut.

te dogrywki są „nagłą śmiercią” w czasie, co oznacza, że trwają do momentu, aż jedna drużyna zdobędzie bramkę., Nazywa się to „nagłą śmiercią”, ponieważ gra kończy się, gdy tylko jedna drużyna zdobędzie punkt – w przeciwieństwie do dogrywki w piłce nożnej, na przykład, która może mieć wiele bramek strzelonych w czasie dodawania.

okres dogrywki trwa 20 minut i będzie krótszy, jeśli kolejne okresy będą wymagane poza pierwszym. Przerwa trwa w zasadzie tak długo, jak potrzeba Zamboni do ponownego wynurzenia lodu, zamiast czekać pełne 17 minut standardowej przerwy przerwy.,

Po raz kolejny, te okresy dogrywki nie są określane jako „czwarta tercja” (i tak dalej, jeśli gra playoff wymaga dalszych okresów dogrywki). Zamiast tego dodatkowe okresy nadgodzin nazywane są „podwójnymi nadgodzinami”(i tak dalej). Okresy nadgodzin są skrócone o 1OT, 2OT, 3OT i tak dalej.

tak więc, chociaż każdy inny mecz hokejowy ogranicza się do maksymalnie 65 minut (60 minut regulaminowych plus pięć minut dogrywki), dogrywka playoff może znacznie wykraczać poza czas typowego trzy-okresowego meczu hokejowego.,

we współczesnej erze NHL najdłuższa dogrywka kończyła się 12 minut do piątej dogrywki. Oznacza to, że gra rozgrywana była w równowartości siedmiu i pół standardowych okresów., Ten rekordowy mecz dogrywki wygrali Philadelphia Flyers 2-1 nad Pittsburgh Penguins w półfinale Konferencji Wschodniej w 2000 roku.

ale ten rodzaj przedłużonej dogrywki playoff stanowi skrajny koniec skali okresu hokejowego. Większość profesjonalnych gier ligowych będzie rozgrywać tylko standardowy 20-minutowy, trzy-okresowy format. Ligi rekreacyjne i młodzieżowe często rozgrywają również krótsze okresy. Dogrywka liczy się jako okres, w formie skróconego dogrywki., Jedynym czasem, w którym hokej wykracza poza czwarty frame dogrywki jest hokej nagłej śmierci playoff, który jest rozgrywany do czasu zdobycia gola przez jedną drużynę.

Simon, założyciel Brave Stick Hockey, zaczął grać w hokeja w 2003 roku. Uruchomił tę stronę internetową w 2018 roku, aby pomóc nowym hokeistom i fanom dowiedzieć się więcej o grze i mieć więcej zabawy podczas nauki.