bez względu na branżę, w której się znajdujesz, jedyną stałą w całym cyklu życia projektu jest Papierkowa robota. Zawsze jest mnóstwo dokumentów do utworzenia, zatwierdzenia, pliku i wreszcie archiwizacji. Wszystkie te dokumenty są ważne, ale Deklaracja pracy (SoW) jest łatwo jednym z najważniejszych, ponieważ jest sporządzana na początku projektu i przedstawia wszystko, co potrzebne, aby przejść do projektu.,

dzięki skutecznym narzędziom do planowania projektu oraz dokładnemu i dobrze napisanemu oświadczeniu o pracy możesz z powodzeniem prowadzić projekt na mecie zgodnie z harmonogramem i budżetem.

Co To jest deklaracja pracy?

SoW jest dokumentem, który przechwytuje i definiuje wszystkie aspekty twojego projektu. Zapoznasz się z działaniami, rezultatami i harmonogramem projektu. Jest to niezwykle szczegółowy dokument, ponieważ położy podwaliny pod plan projektu.,

jest to jeden z pierwszych dokumentów, które stworzysz, aby ułożyć cały krajobraz projektu przed zaplanowaniem i wykonaniem. Ze względu na dużą ilość wymaganych szczegółów perspektywa pisania może być zniechęcająca. Dlatego Podzielmy go na bardziej strawne części. Możesz pobrać nasz bezpłatny szablon Oświadczenia o pracy, aby uzyskać dodatkową pomoc.

co składa się na Oświadczenie o pracy?

w deklaracji pracy jest tyle części, ile w projekcie. Jeśli zaczniesz skupiać się na częściach, możesz popracować nad całością., Aby w pełni zrozumieć lochę, najpierw zwróć uwagę na główne aspekty projektu, który dotyczy.

Intro

zacznij od wyjaśnienia, na czym polega praca. Kto jest zaangażowany w projekt? Proszę podać te strony. Będzie to prowadzić do stałej oferty, która cementuje ceny produktów lub usług zakupionych dla projektu, i bardziej formalnej umowy, która idzie bardziej szczegółowo.

jaki jest cel projektu?

zacznij od Wielkiego pytania: dlaczego inicjujesz ten projekt? Jaki jest cel realizacji projektu?, Utwórz Oświadczenie o celu, aby zakończyć tę sekcję i dostarczyć dokładną odpowiedź na te pytania, takie jak rezultaty, cele i zwrot z inwestycji.

zakres prac

Jakie prace należy wykonać w projekcie? Zwróć uwagę na zakres prac, w tym jaki sprzęt i oprogramowanie będą potrzebne. Jaki jest proces, którego użyjesz do zakończenia pracy? Obejmuje to Wyniki, czas, a nawet ogólne kroki, które trzeba podjąć, aby to osiągnąć.

gdzie zostanie wykonana praca?

zespół, który zatrudnisz, będzie musiał gdzieś pracować., Projekt może być specyficzny dla danego miejsca, w ośrodku centralnym lub niektórzy, jeśli nie wszyscy, członkowie zespołu mogą pracować zdalnie. Tak czy inaczej, tutaj jest miejsce, gdzie chcesz to szczegółowo i gdzie będzie używany sprzęt i oprogramowanie.

zadania

wykonaj te ogólne kroki opisane w zakresie prac i podziel je na bardziej szczegółowe zadania. Bądź konkretny i nie pomijaj żadnych działań, które są wymagane od projektu do wytworzenia jego rezultatów. Jeśli chcesz, podziel zadania na etapy lub fazy. Szablon struktury podziału pracy może pomóc.,

Related: work Breakdown Structure (WBS) Guide

kamienie milowe

określ ilość czasu zaplanowanego na zakończenie projektu, od daty rozpoczęcia do proponowanej daty zakończenia. Szczegółowo rozliczanych godzin tygodniowo i miesięcznie, i cokolwiek innego odnosi się do harmonogramu projektu. Znowu liczy się specyfika. Na przykład, jeśli istnieje maksymalna liczba płatnych godzin dla dostawców i/lub umów, zwróć uwagę na to tutaj.

rezultaty projektu

Jakie są rezultaty projektu? Wymień je i wyjaśnij, co jest należne i kiedy jest należne., Opisz je szczegółowo, takie jak ilość, rozmiar, kolor i cokolwiek może być istotne.

harmonogram

zawiera szczegółową listę, kiedy należy wykonać rezultaty, począwszy od tego, który dostawca zostanie wybrany, aby osiągnąć ten cel, rozpoczęcie, jaki jest okres wydajności, etap przeglądu, rozwój, wdrożenie, testowanie, zakończenie projektu itp.

przy budowaniu harmonogramu pomaga korzystanie z oprogramowania do zarządzania projektami., Może to być niezmiernie pomocne w organizowaniu zadań i zasobów, ponieważ na tym etapie projektu ważne jest, aby sporządzić dokładny harmonogram. Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak oprogramowanie do zarządzania projektami może pomóc w sporządzeniu harmonogramu, a następnie trzymać się go, aby zarządzać udanym projektem.

normy i testy

Jeśli istnieją jakieś standardy branżowe, które muszą być przestrzegane, wymień je tutaj. Ponadto, jeśli będzie testowanie produktu, lista, kto będzie zaangażowany w ten proces, jaki sprzęt jest potrzebny i inne zasoby.,

Zdefiniuj sukces

zwróć uwagę, czego sponsor i / lub interesariusz oczekuje od pomyślnego zakończenia projektu.

wymagania

wymienić wszelkie inne urządzenia, które są potrzebne do ukończenia projektu i jeśli istnieje niezbędny stopień lub certyfikat wymagany od członków zespołu. Należy również pamiętać, czy nie będzie podróży lub inne wymagania projektowe nie zostały jeszcze uwzględnione.

płatności

jeśli budżet został utworzony, możesz wymienić płatności związane z projektem i sposób ich dostarczenia, z góry, w czasie lub po zakończeniu., Na przykład, możesz zapłacić po ukończeniu kamienia milowego lub w ustalonym harmonogramie, w zależności od tego, co jest bardziej opłacalne.

Inne

będą Inne części projektu, które nie pasują do powyższych kategorii, a to jest miejsce, w którym możesz je dodać, aby wszystko było pokryte. Na przykład, czy istnieją problemy z bezpieczeństwem, ograniczenia dotyczące sprzętu lub oprogramowania, opłaty za Podróże, wsparcie po projekcie itp.?

Zamknięcie

to określi, w jaki sposób zostaną przyjęte rezultaty, a kto dostarczy, przejrzy i podpisze wyniki., Zajmuje się również ostatecznymi obowiązkami administratora, upewniając się, że wszystko jest podpisane, zamknięte i zarchiwizowane.

na czym polega Deklaracja pracy?

jak wspomniano, zestawienie prac jest szczegółowym przeglądem projektu we wszystkich jego wymiarach. Jest to również sposób na podzielenie się tym, co wiąże się z projektem z tymi, którzy pracują nad projektem, niezależnie od tego, czy współpracują, czy są zakontraktowani do pracy nad projektem. Dotyczy to dostawców i wykonawców, którzy licytują do pracy nad projektem.,

jest to również pomocne dla lidera projektu, ponieważ zapewnia strukturę, na której można zbudować plan projektu. Deklaracja pracy pomoże również uniknąć konfliktów w projekcie. Dzięki szczegółowości i jasności Locha pomaga utrzymać wszystkich zaangażowanych w projekt na tej samej stronie i działa, aby pozostawić zamieszanie do minimum.

Related: Free Statement of Work Template

różne przykłady Statement of Work

Loch można podzielić na kategorie. Istnieją trzy główne typy, które można zasadniczo zdefiniować w następujący sposób.,

  • projekt/detal: kiedy piszesz to co robisz, to przekazujesz dostawcy, jak chcesz wykonać pracę. Jakie są wymagania kupującego, które będą kontrolować proces dostawcy? Możesz użyć szablonu zbierania wymagań, aby upewnić się, że zebrałeś je wszystkie. Wymagania te mogą obejmować gamę od jakości do pomiaru materiałów. W tej Lochy to kupujący ponosi odpowiedzialność za wykonanie, ponieważ to oni kierują jego przebiegiem.,
  • poziom nakładu / czasu i materiałów / jednostkowej stawki: jest to prawie uniwersalna wersja i może mieć zastosowanie do większości projektów. To, co definiuje, to usługa godzinowa, a także materiały wymagane do wykonania zadań. Ma tendencję do znajdowania zastosowania w umowach krótkoterminowych.
  • oparte na wydajności: jest to preferowana Locha kierowników projektów, ponieważ koncentruje się na celu projektu, zasoby i poziom jakości oczekiwany od rezultatów. Nie wyjaśnia jednak, w jaki sposób praca ma zostać wykonana., Pozwala to na dużą autonomię w zakresie tego, jak uzyskać wynik bez konieczności określonego procesu.

Jak napisać oświadczenie o pracy

kiedy piszesz Oświadczenie o pracy, może pomóc użycie szablonu ze względu na wszystkie różne aspekty projektu, które musi uchwycić. Większość szablonów będzie zawierać takie rzeczy, jak słowniczek terminów określających to, do czego się odnosisz w lochu. Będzie miejsce, w którym napiszesz Oświadczenie o celu, a także informacje administracyjne.

W lochu jest wiele informacji do opisania., Możesz stworzyć to samodzielnie, jeśli chcesz, ale każdy środek, aby upewnić się, że nic nie zostanie pominięte, okaże się pomocny. Masz tylko jedną szansę, aby utworzyć ten dokument i chcesz, aby był dobrze zrobiony.

pisząc propozycję, będziesz chciał być konkretny. Chcesz wyjaśnić terminy używane do ich powszechnego zrozumienia. Ponadto, jasno określić, kto ma zrobić co i do jakiego czasu te zadania muszą być wykonane. Dzięki temu unikniesz nieporozumień w późniejszym czasie w projekcie, gdy nie możesz sobie pozwolić na żadne nieporozumienia lub spory.,

poza tym, że piszesz wyraźnie, powinieneś w Sowie umieścić wizualizacje. Pomoże to skupić się na różnych aspektach projektu. W tym wizualizacje, czy to Wykresy, Wykresy lub inne ilustracje, które pomogą Ci wyjaśnić projekt, sprawią, że Locha będzie bardziej strawna. Pamiętaj, że niektórzy ludzie są bardziej literaccy, a inni bardziej wizualni, podczas gdy większość z nich jest kombinacją tych dwóch. Chcesz rozmawiać ze wszystkimi typami z tego dokumentu.

po całej pracy, którą wykonałeś szczegółowo opisując specyfikę projektu, nie chcesz zaniedbać ostatniego, kluczowego kroku — uzyskania zgody na pracę., Nie możesz kontynuować, jeśli nie masz do tego upoważnienia. Albo, dokładniej, możesz, ale może to kosztować sukces projektu. Dlatego upewnij się, że osoby sprawujące władzę podpisały Oświadczenie o pracy. Obejmuje to harmonogram, kamienie milowe i rezultaty. Podpisując lochę, możesz ją dostarczyć. Masz granice, w których praca może być wykonana, jak będzie wykonana, czas trwania tej pracy itp. W przypadku sporu możesz pokazać podpisany dokument, aby wesprzeć swoje działania.

ProjectManager.,com może poprawić Twoją opinię o pracy

ProjectManager.com posiada zestaw narzędzi do zarządzania projektami, które pomogą Ci złożyć oświadczenie o pracy, które dokładnie przedstawia nadchodzący projekt. Na początek możesz użyć naszego Gantta, aby rozpocząć Wymienianie wszystkich zadań, które możesz wymyślić dla projektu.

możesz dodawać terminy do tych zadań, tworząc wstępny harmonogram z kamieniami milowymi i fazami—możesz nawet łączyć zadania ze sobą, aby tworzyć zależności w celu wykrycia wąskich gardeł z wyprzedzeniem., Jeśli chodzi o budżet, nasz wykres Gantta pozwala również przypisać koszty do zadań, dzięki czemu można szybko zsumować planowany koszt projektu, nawet ile będzie kosztować każda konkretna Faza.

jak widać, korzystanie z naszego oprogramowania Gantt chart może przejść długą drogę do dokładnego zestawienia pracy dla Twojego projektu. Dokładność oznacza wiele dla interesariuszy, jeśli przychodzi czas na realizację prac, które zostały zaplanowane.

Related: Gantt Chart Guide

deklaracja pracy jest podstawowym dokumentem każdego projektu., Po utworzeniu i zatwierdzeniu będziesz musiał stworzyć plan i wdrożyć go. Tam właśnie ProjectManager.com wchodzi. Nasze oparte na chmurze oprogramowanie do zarządzania projektami zapewnia dane w czasie rzeczywistym, które pomagają w zarządzaniu i śledzeniu wyników pracy. Weź go na test spin i zobacz, jak może Ci pomóc w tym 30-dniowym bezpłatnym okresie próbnym.