Cím: New Hampshire-i motorversenypálya, 1122 Út 106, Észak-Loudon, NH 03307, USA

PH: +1 603 783-4931

Áramkör típusa: Állandó ovális közúti tanfolyamok

Áramkör Történelem

New Hampshire trükkös mérföld hosszú ovális a Loudon – ismert, mint a ‘Magic Kilométer – a legnagyobb sport helyszín Új-Anglia, játék műsorvezető twin NASCAR versenyeken minden évben., A stock cars mellett a pálya az Indycars házigazdája volt a múltban (a verseny újjáélesztésére tett közelmúltbeli kísérletek nem hozták meg a várt tömeget), az útpálya pedig rendszeres klub-és pályanapokat lát.

a jelenlegi létesítmény 1990-ből származik, de az 1960-as évek eleje óta motorversenyeket tartanak a helyszínen. a történet egy valószínűtlen verseny impresszárióval kezdődik: egy abroncskereskedő és egy keresztelő miniszter, Keith Bryar. Hobbijai között szerepelt a kutyaszánverseny, és nyilván ő volt a legesélyesebb versenyző, még északra is utazott, hogy kipróbálja a kezét az alaszkai ellen., Kutyáit egy Loudon melletti parcellán kennelezte, ahol egy kis vidámparkot is üzemeltetett, benne egy körhintát, egy gyerek hullámvasútját és egy gokartpályát.

a környéken számos új, kis ovális létesítmény bukkant fel, Bryar nyilvánvalóan úgy döntött, hogy érdemes ezt folytatni, és hamarosan kibővítette a kart pályát, egyenes elülső részével, a pálya többi részét pedig egy agyag ovállal körülvéve. A pályát lelátókkal vette körül, és megnyitotta kapuit a 106-os Midway Raceway-nek nevezett pályának.,

mindenesetre ez a furcsa kis létesítmény sikeres volt; a tömeg rendszeresen meghaladta az 5,000-et, a versenyek pedig erősen túlfizetettek voltak, néha több mint 60 versenyző fordult elő. A futamot úgy kellett megszervezni, hogy az áramkör egyszerre csak 24 autót tudjon befogadni.

1964-re Keith úgy döntött, hogy belevág, és állandó útpályát épít a helyszínen. Bryar Motorsports Park született, az 1.6 mérföldes útpálya rövid, de izgalmas pálya volt, amely a domboldal körvonalait követte egy kis tó körül., Ismét voltak kiváló (egyelőre) néző létesítmények, lelátók nyílik a gödrök, ahonnan kilátás nyílik szinte az egész pálya és ülőhely 5,000. A helyszín északi végén további 2000 férőhely állt rendelkezésre, és összesen 18 000-en férhettek hozzá.

nem sokkal azelőtt, hogy az új pálya kezdett vonzani néhány nagy név események és a vezetők; az SCCA Trans-Am autók látogatást tett, legendás tuner Bud Moore pöttyös két Mustang ellen Roger Penske két AMC Javelins., George Follmer győzött Moore előtt Peter Revson és Mark Donohue Penske autói előtt. Parnelli Jones csak a 13. helyen végzett Moore második autójában, amikor a motorháztető a 62.körben elrepült.

később, 1970-ben a NASCAR Grand American Division versenyt rendezett a póni autókért A New Hampshire road course-on. Ezt az eseményt Buck Baker nyerte meg a NASCAR módosított csillag, Max Berrier felett.

a motorversenyzés volt az, ami igazán felhelyezte Bryart a térképre; 1968-ban egy aszfaltozott 5/8 mérföldes oválist adtak hozzá, majd az áramkör a Laconia Nemzeti VERSeny, később a Laconia Classic otthona lett., Megnyitása az egész létesítmény, hogy a rajongók a táborba, lombkorona füst lehetett látni mérföld körül, amikor az esemény volt miatt az összes tábortüzek.

Az 1980-as évek közepére a Bryar Motorsport Park még mindig népszerű helyi helyszín volt, de a beruházások általános hiánya miatt a pálya állapota kissé romlott, 1989-re csak motorkerékpárok használták a helyszínt. Írja be Bob Bahre-t, aki megvásárolta a létesítményt a Bryars-tól, és bejelentette egy új szuperspeedway terveit-az első, amelyet 1969 óta építenek az USA-ban., A new circuit-New Hampshire Motor Speedway néven ismert-megkülönböztető 1.058 mérföldes négyfordulós ovális.

az építkezés 1989-ben kezdődött és kilenc hónap alatt fejeződött be, az új létesítményt a Bahres tervezte és építette meg mérnökök megkérdezése nélkül. A következő évben egy további útpálya-hosszabbítást végeztek a használathoz – ez nem használta a régi Bryar tanfolyamot, bár a körhinta görbe a régi pálya egy részét utánozta.

a NASCAR 1990 júliusában debütált a pályán, Tommy Ellis nyerte a Busch Series versenyt., A Busch-sorozat három éven át adott otthont minden évben egy pár versenynek a pályán, többek között az Indycar-sorozat és a Laconia Classics fordulóinak, amelyek az új környezet ellenére továbbra is vonzották a tömeget.

A Busch Series versenyek sikere arra késztette a NASCAR-t, hogy New Hampshire-t felvegye a fő Winston Cup menetrendbe 1993-ban, és egy második verseny három évvel később jött, amikor a Bahre és Bruton Smith közösen megvásárolta a North Wilkesboro Speedway-t, és átadta dátumát New Hampshire-nek.,

A viszonylag lapos fordulók (az eredeti banki 12 fok a fordulat, egy fokkal az egyenesekben), a tanfolyam jött kritika az évek során a vezetők a NASCAR túra, aki úgy tekintett rá, mint nehéz előzni, de a verseny tisztán on. A legutóbbi változások azonban sokat tettek a kritikusok elhallgattatásáért, a NASCAR-események pedig népszerűnek bizonyultak a rajongók körében., 2002-ben, a versenyzés növelése érdekében, a pálya sarkait progresszív bankrendszerré alakították, mivel a kötényt kikövezték, és a pálya részévé váltak, a pálya bankját pedig az alsó két sáv négy fokától a felső részen körülbelül hét fokig változtatták. A sarokfalak biztonságosabb akadályainak hozzáadása 2003-ban történt.

2007. November 2-án Bruton Smith, a Speedway Motorsports Inc.alapítója, elnöke és vezérigazgatója., beleegyezett, hogy megvásárolja a New Hampshire International Speedway-t Bob-tól és Gary Bahre-től., A záródokumentumok 2008.január 11-én készültek el, véglegesítve az újonnan átnevezett New Hampshire Motor Speedway (NHMS) vásárlását, a fennmaradó 50 százalékos részesedést Észak-Wilkesboro-ban 340 millió dollárért.

megközelítés

New Hampshire Motor Speedway Loudonban található, a 106-os úton, körülbelül 14 mérföldre északkeletre Concordtól, New Hampshire-ben. A Boston-Logan repülőtér a legközelebbi, amely nemzetközi célállomásokra repül, körülbelül 80 mérföldre Loudontól. Regionális és összekötő járatok állnak rendelkezésre a Manchester-Boston regionális repülőtér, mintegy 30 mérföldre Loudon.,

autóval délről, vegye Interstate 93 kilépni 15e, Interstate 393. A 3-As Kijáratnál. Forduljon balra az Északi 106-os útra. NHMS will van 9 mérföldre északra a jobb oldalon. A NASCAR hétvégén ajánlott, hogy a látogatók belépjenek a déli bejáraton. Ez lesz az első kapu a jobb oldalon.

északról vegye az I-93-at a Tilton 20-as kijáratához, hogy a 140-es utat Belmonton keresztül a 106-os Útvonalig vezesse. Kövesse a 106-os utat dél felé a gyorsforgalmi úton, amely körülbelül 7 mérföldre van a bal oldalon. A NASCAR hétvégén ajánlott, hogy a látogatók belépjenek az Északi bejáraton., Ez lesz az első kapu a bal oldalon.

nem NASCAR hétvégén a mindkét irányból érkező látogatóknak a főbejárat Déli vagy északi bejáratánál kell haladniuk.

az áramkör ingyenes helyszíni parkolást biztosít bárki számára, aki jegyet kap a napi rendezvényre, míg a buszjáratok a Concord-tól és más célállomásoktól is elérhetők. Ellenőrizze a circuit honlapján a részleteket.