az ezen az oldalon található linkekből gyűjthetünk egy értékesítési vagy egyéb kompenzációt.

a legtöbb sport játékát negyedekben vagy felekben játssza. De a jégkorongban a játék időszakokban történik. Az időszakok használata kevésbé magától értetődő, mint egy negyed vagy fél. Hány ilyen időszak van az NHL játékokban? Az időszakok azonos időtartamúak? A túlóra egy időszak? Ez a cikk részletesen foglalkozik a jégkorong időszakaival, és arról, hogy a Túlórák milyen tényezők a játék szokásos szabályaiba.,

A jégkorong játékoknak mindig három periódusa van. Az NHL szintjén az időszakok 20 percig tartanak. A szabadidős és ifjúsági jégkorongok időszaka általában 15-20 perc. A három periódus végén kötött játékok túlórába kerülnek,ami rövidebb időtartamú extra játék. A hosszabbítás öt perc az alapszakaszban, de 20 perces hirtelen halál stílusra változik a rájátszásban.

Tartalomjegyzék

hány periódus van egy jégkorong játékban?

aa jégkorong sportjának újoncai, ez a” periódusok ” kérdése zavaró lehet.,

sports as basketball and football play in “quarters,” which clearly refuses tofour parts of a whole game. A foci “feleket” játszik, a játékot kettőre osztjukrész.

de a jégkorongot időszakokban játsszák. Minden jégkorong játékban mindig három ilyen időszak van. Ezek az időszakok hossza változhat attól függően, hogy milyen szintű jégkorong játszott. De három időszak, mindegyik azonos időtartamú, standard, időtartamuktól függetlenül.,

mindenki, aki részt vett a játékban a játékosoktól a nézőkig és a kommentátorokig, az időszakokat “első időszaknak”, “második időszaknak” és “harmadik időszaknak” nevezi.”Az 1910-11-es szezonban először a Nemzeti Jégkorong szövetségben (Nha) vezették be a háromperces, 20 perces játék szabályát és felépítését. 1910 előtt a játékokat valójában két 30 perces időszakban játszották.

az NHA később átszervezte magát, és 1917-ben elindította a Nemzeti Jégkorong Ligát (NHL), amelyet ma ismerünk. Az NHL mindig megtartotta a háromperces, 20 perces játékstruktúrát., Az egyetlen kivétel a három időszak szerkezet jön, ha a játék van kötve végén szabályozás idő. Ebben az esetben a játék túlórába kerül.

hosszabbítás egy időszak a jégkorongban?

Overtimedoes számít időszak jégkorong. De ez nem pontosan megtekintett, vagy a továbbiakban asthe negyedik időszak-ez több, mint extra időt.

más szóval, senki sem hívja túlóra a ” negyedik időszak.”Egyszerűen” túlórának ” hívják.”A túlórajátékok számítanak a játékosok és a kapusok statisztikájára, ahogyan a játékszabályozás során., A túlóra a szabályozási játék kiterjesztése, így annak kimenetele tükröződik a stat-lapon.

Ha egy gólt nem szereznek a szokásos egyetlen hosszabbítási időszakban, akkor a legtöbb bajnokság egy lövöldözésben fejezi be a játékot. A shootout nem számít időszaknak a játékban, idő nélkül történik az órában. A túlórától eltérően a lövések (pl. gólok, mentések) nem számítanak bele a lövők és a kapusok rendszeres statisztikájába. Külön shootout statisztika tartják, de a shootout maga csak meghatározza a végső győztes a játék.

erről bővebben az OTL-ről szóló cikkemben.,

mennyi ideig tart egy jégkorong időszak?

a jégkorong szokásos időtartama 20 percig tart. A profi jégkorong ligák, mint például az NHL, a kisebb profi ligák, a nagy junior ligák és az európai ligák mindig 20 perces időszakokat játszanak.

Ez a három 20 perces időszak egyesíti a 60 perces játékot., A profi ligákban van egy szünet, amely elválasztja az első időszak végét a második időszak kezdetétől, a második időszak végét a harmadik időszak kezdetétől. Ezek a szünetek és leállások összeadódnak, hogy a játék hosszabb ideig tartson, mint a tényleges 60 perc játék Akció. De a szünetek természetesen nem számítanak a játék időszakainak.

a szabadidős és ifjúsági ligákban a periódusok 20 percnél rövidebbek lehetnek. Általában, bár, nem futnak kevesebb, mint 15 perc per időszak., A 15 perces időszakokat gyakran használják, mivel az aréna jégfoglalása csak 60-90 percig tarthat. Ezek a játékok nem lesznek intermissziók, mint a profi ligák, így a játéknak be kell illeszkednie a rövidebb időbeosztásba. Ahhoz, hogy figyelembe lehessen venni a játékban lévő leállásokat, valamint az időszak közötti Visszaállítás pillanatnyi szünetét, rövidebb időszakokat kell előre elrendezni.

mivel a jégidők közel futnak egymáshoz, a szabadidős ligák többsége nem fog túlórát játszani, ha egy játék döntetlennel fejezi be szabályozási idejét., Néhány bajnokság gondoskodik a gyors lövöldözésről, de más ligák továbbra is lehetővé teszik, hogy a játékok döntetlennel érjenek véget. A profi ligák már nem érnek véget a döntetlen játékokkal. Ez a szabály megváltozott a 2005-06-os szezonban, amikor az NHL éppen visszatért a 2004-05-ös Elveszett lockout szezonból.

2005 előtt az NHL rendes játékidejű játékidejében a csapatok egy ötperces játékidőt játszottak, ha a játékidő döntetlennel ért véget.,

Ha az öt perc alatt nem sikerül gólt szerezni, akkor a meccs döntetlennel végződik, és mindkét csapat egy pontot kap a döntetlenért – míg a győztes két pontot kap.

hogyan működnek a Playoff Túlórák?

az NHL Stanley Kupa rájátszásában a hosszabbítási időszakok ugyanolyan hosszú ideig tartanak, mint a szokásos időszak – 20 perc.

Ezek a rájátszás túlórái” hirtelen halál ” az idő múlásával, ami azt jelenti, hogy addig futnak, amíg egy csapat gólt nem szerez., Ez az úgynevezett “hirtelen halál”, mert a játék véget ér, amint egy csapat pontszámok – ellentétben az extra időt foci, például, amely több gólt szerzett egész add-on idő.

a playoff túlórái 20 percig tartanak, és rövidebb szünet lesz, ha az elsőn túl további időszakokra van szükség. A szünet alapvetően addig tart, amíg a Zamboni újra felszínre hozza a jeget, ahelyett, hogy megvárná a teljes 17 percet a szokásos szünet szünetében.,

még egyszer, ezeket a túlórákat nem nevezik a játék “negyedik időszakának” (és így tovább, ha a rájátszás játék további túlórákat igényel). Ehelyett a további túlórákat “kettős túlórának” nevezik (stb.). A Túlórák rövidítése 1ot, 2OT, 3OT stb.

tehát, bár minden más jégkorong játék legfeljebb 65 percre korlátozza Önt (60 perc szabályozás plusz öt perc túlóra), a rájátszás túlórája jóval meghaladhatja a tipikus három periódusú jégkorong játék időtartamát.,

Különösen hosszú rájátszás túlóra játékok nem túl gyakori, de az NHL-rájátszás általában funkció legalább néhány játékot, hogy elérje kétágyas, illetve alkalmanként, hármas-túlóra minden évben.

a modern korszak az NHL, a leghosszabb túlóra játék véget ért 12 perc az ötödik túlóra időszak. Ez azt jelenti, hogy a játék hét és fél standard periódusnak felel meg., Ezt a rekorder túlórát a Philadelphia Flyers nyerte 2-1-re a Pittsburgh Penguins ellen a keleti konferencia elődöntőjében 2000-ben.

de ez a fajta kiterjesztett playoff túlóra a jégkorong időszak skála szélsőséges végét jelenti. A legtöbb profi liga játék csak a szokásos 20 perces, három periódusú formátumot fogja játszani. A szabadidős és ifjúsági ligák általában rövidebb időszakokat is játszanak. A túlóra időszaknak számít, csökkentett extra idő formájában., Az egyetlen alkalom jégkorong túlmutat a túlóra negyedik keret hirtelen halál playoff hockey, amely játszott, amíg egy csapat pontszámok.

Simon, a Brave Stick Hockey alapítója 2003-ban kezdett jégkorongozni. 2018-ban indította el ezt a weboldalt, hogy segítsen az új jégkorongozóknak és rajongóknak többet megtudni a játékról, és több szórakozást tudjon tanulni.