SouthamptonEdit

Oxlade-Chamberlain hétéves korában csatlakozott a Southampton Akadémiához. 2010. március 2-án debütált a Southamptonban, 16 évesen, 199 naposan, a Huddersfield Town elleni 5-0-s győzelem után, és a klub második legfiatalabb játékosa lett Theo Walcott mögött. Az Oxlade-Chamberlain 2010.május 8-án Jason Puncheon 82. perces helyettesítőjeként jelent meg a szezon utolsó mérkőzésén a Southend United ellen., A 2010-11-es szezon elején az Oxlade-Chamberlain augusztus 10-én kezdte meg első versenyét az AFC Bournemouth ellen a Ligakupa első fordulójában. A mérkőzés során a Southampton 2-0-s győzelmének második gólját szerezte, első rangadóját.

2010.augusztus 20-án, nem sokkal 17. születésnapja után Oxlade-Chamberlain aláírta első, három évig tartó szakmai szerződését. Az első bajnoki rajt 2-0-s vereséget szenvedett Otthon Rochdale – ben 2010. szeptember 4-én., Első bajnoki gólja 2010.október 23-án, az Oldham Athletic elleni 2-1-es győzelem volt, amely a mérkőzés győztesének bizonyult. Még két gólt szerzett és 4-0-s győzelmet aratott a Dagenham felett & Redbridge felett 2010.November 2-án, amikor első alkalommal választották a mérkőzés emberének.

Oxlade-Chamberlain kilenc góllal fejezte be a szezont, mivel a Southamptont kinevezték a bajnokságba; a 2010-11-es szezonban az év egyik csapata lett a PFA ligában., Később átigazolási spekuláció tárgya volt, júniusban pedig apja, Mark Chamberlain kijelentette, hogy szívesen csatlakozik fiához az Arsenalhoz “a lehető leghamarabb”, hogy “folytassa fejlődését”.

ArsenalEdit

2011-12 évadSzerkesztés

Oxlade-Chamberlain (piros ingben) 2012-ben az Arsenalban játszott

2011.augusztus 8-án Oxlade-Chamberlain aláírta a Premier League club Arsenal., Bár egyik klub sem foglalkozott a szerződéses megállapodások részleteivel, sajtóforrások jelezték, hogy a díj egy £12 millió kezdeti kifizetés, amely “kiegészítőkkel”15 millió fontra emelkedhet.

2011.augusztus 28-án debütált az Arsenalban a Manchester United elleni 8-2-es vereségben, Francis Coquelin 62. perces helyettesítőjeként, így a 150. játékos lett az Arsenal képviseletében a Premier League-ben. 2011. szeptember 20-án, a Shrewsbury Town elleni Ligakupa-mérkőzés 58. percében szerezte első gólját az Arsenalnak, 25 méterről. Az Arsenal 3-1-re nyert.,

2011.szeptember 28-án az Oxlade-Chamberlain az UEFA Bajnokok Ligája debütálásának nyolcadik percében szerezte meg a nyitó gólt a görög Olympiakos csapat ellen, átlósan egy Alex Song long pass-ra futva, és több védő mellett, mielőtt befejezte a cél sarkát. Ezzel ő lett a legfiatalabb angol, aki gólt szerzett a Bajnokok Ligájában, felülmúlva Theo Walcott csapattársa rekordját.,

Oxlade-Chamberlain 2012.január 22-én az Emirates Stadionban 2-1-es vereséggel kezdte első Premier League-mérkőzését az Arsenal számára, hozzájárulva Robin van Persie góljához. Arsène Wenger váltotta Andrey Arshavin a 78. percben, az eredmény 1-1. Az Arsenal szurkolói nem csak az Oxlade-Chamberlain levételéről döntöttek, Van Persie is rekonstruálta a menedzsert. 2012.február 4-én az Oxlade-Chamberlain a Blackburn Rovers elleni hazai mérkőzésen ünnepelte első két Premier League-gólját, amely 7-1-es győzelmet aratott az Arsenal ellen., Ezt a mérkőzést követően Wenger dicsérte Oxlade-Chamberlain-t gyors fejlődéséért.

a Bajnokok Ligája második fordulójának Milánó elleni második fordulója után Oxlade-Chamberlain sok plauditot szerzett lenyűgöző formája miatt, valamint az erős európai ellenzék elleni megjelenéséért; Marco van Basten “drágakőnek” írta le, míg az Arsenal kapitánya, Robin van Persie kijelentette, hogy Oxlade-Chamberlain mind az Arsenal, mind az Anglia jövője.,

A Premier League első szezonjának végén Oxlade-Chamberlain-t jelölték az év PFA fiatal játékosának; ő volt a legfiatalabb játékos a listán, és végül elvesztette a Tottenham Hotspur Kyle Walker-jét, három évvel idősebb.

2012-13 seasonEdit

Oxlade-Chamberlain melegszik az Arsenal 2012-ben

Oxlade-Chamberlain lőtte az első gólt a 2012-13 szezonban a 25 méterre a 6-1 hazai győzelmet aratott a Coventry City a Liga Kupa.,

2012. December 19-én bejelentették, hogy Oxlade-Chamberlain Aaron Ramsey, Kieran Gibbs, Jack Wilshere és Carl Jenkinson csapattársaival együtt új, hosszú távú szerződést írt alá az Arsenallal. Oxlade-Chamberlain a 2012-13-as szezon egyetlen Premier League-gólját a Newcastle United elleni 7-3-as hazai győzelem során szerezte.,

2013-14 szezonSzerkesztés

a 2013-14-es szezon nyitónapján Oxlade-Chamberlain 3-1-es vereséggel segítette Olivier Giroud gólját az Aston Villa otthonában, azonban sérülés miatt kiesett, és később kiderült, hogy hat hét és három hónap kihagyja Anglia hátralévő, Lengyelország és Montenegró elleni világbajnoki selejtezőjét.

annak ellenére, hogy a sérülés miatt nem játszott az Arsenalban, Oxlade-Chamberlaint még mindig jelölték a Golden Boy Award 2013-ra, az év elején Anglia és az Arsenal előadásainak elismeréseként.,február 2-án Oxlade-Chamberlain szerezte a szezon első két gólját az Arsenal 2-0-s győzelmében a Crystal Palace ellen. Oxlade-Chamberlain kihagyta a szezon utolsó heteit, beleértve a 2014-es FA-Kupa döntőt, miután lágyéksérülést szenvedett.

2014-15-ös seasonEdit

Oxlade-Chamberlain melegszik az Arsenal 2014-ben

Oxlade-Chamberlain kezdődött a szezon megnyerte a 2014-es FA community Shield az Arsenal verte a Manchester City 3-0 a Wembley Stadionban., Szeptember 27-én az észak-londoni derbin 1-1-es döntetlent játszott a Tottenham ellen. November 4-én 3-0-ra nyert az Arsenal ellen az RSC Anderlecht ellen az UEFA Bajnokok Ligájában, bár a mérkőzés végül 3-3-ra végződött. Február 16-án a Monaco elleni mérkőzésen is gólt szerzett. Két mérkőzéssel később az FA-Kupában a Manchester United ellen 2-1-re megnyert mérkőzésen megsérült, és a félidő után vissza kellett vonni. Később megerősítették, hogy a combhajlító sérülés miatt három-négy hétig lesz kint., Az Oxlade-Chamberlain 2015.május 30-án pótselejtezőt játszott a 2015-ös FA-Kupa-döntőben, és Olivier Giroud révén 4-0-ra nyert Az Aston Villa ellen a Wembley Stadionban.

2015-16 szezonSzerkesztés

2015. augusztus 2-án az Oxlade-Chamberlain az egyetlen gólt szerezte a Chelsea elleni 1-0-s győzelemben a közösségi pajzsban. Az egyetlen bajnoki gól ebben a szezonban jött el Bournemouth, az első gólt szerzett az Arsenal egy bajnoki mérkőzés távol otthonról.,

2016.február 23-án súlyos térdsérülést szenvedett a Barcelona 2-0-s hazai veresége miatt a Bajnokok Ligájában, amely eredetileg várhatóan nyolc hétig nem játszhat. Egy további sérülés májusban edzés közben megakadályozta visszatérését a szezon hátralévő részében, beleértve a nyári UEFA Euro 2016 versenyt.

2016-17 szezonSzerkesztés

Oxlade-Chamberlain az Arsenal nyitó napi vereségének padján kezdte a Liverpoolt, azonban Oxlade-Chamberlain a sérült Alex Iwobi-t váltotta fel, hogy az Arsenal második gólját szerezze 3-4-es vereséggel., Oxlade-Chamberlain asszisztot is készített Olivier Giroud utolsó perces egyenlítéséhez az Old Traffordon, mivel az Arsenal 1-1-es döntetlent zárt a Manchester Uniteddel. Oxlade-Chamberlain a West Ham United ellen is gólt szerzett, és Alexis Sánchez góljával asszisztált az Arsenal első idegenbeli mérkőzéséhez a londoni stadionban, ahol 5-1-re nyertek. Az Arsenal 2016-17-es EFL-kupa-mérkőzésén háromszor is betalált, így bejutott a torna negyeddöntőjébe.,

április 23-án Oxlade-Chamberlain megnyerte a mérkőzés emberének díját a Manchester City elleni FA-Kupa elődöntőben, miután segítséget nyújtott Nacho Monrealnak, hogy egyenlítsen. Ez volt a második mérkőzése egy új szárny-hátsó szerepben. Ő is nyújtott segítséget mindkét gól egy 2-0 győzelem a hazai lámpatest ellen Manchester United 7 május.

LiverpoolEdit

2017-18 szezonSzerkesztés

2017. augusztus 31-én Oxlade-Chamberlain ötéves szerződést írt alá az Arsenal Premier League riválisával, a Liverpoollal 35 millió font díjért., 2017. szeptember 9-én az Oxlade-Chamberlain debütált a Liverpoolnál, amely 5-0-s vereséget szenvedett a Manchester Citytől. Október 17-én szerezte első gólját a klubnál, a kispadról érkezve 7-0-s Bajnokok Ligája-győzelmet aratott a Maribor felett, ez volt a verseny eddigi legnagyobb idegenbeli győzelme, és egy angol klub legnagyobb idegenbeli győzelme. 2017.November 4-én a West Ham elleni 4-1-es győzelemmel megszerezte első bajnoki gólját a Liverpool ellen., 2018. január 14-én szerezte az első gólt az oldalán a Manchester City elleni 4-3-as győzelem során, ezzel véget vetve a Premier League veretlen futásának abban a szezonban.

2018.április 25-én Oxlade-Chamberlain súlyos térdsérülést szenvedett a Bajnokok Ligája elődöntőjének 15. percében 5-2-es Roma elleni győzelem, amely megakadályozta, hogy a szezon során tovább játsszon, vagy részt vegyen a világbajnokság döntőjében.,

2018-19 szezonSzerkesztés

július 18-án a Liverpool megerősítette, hogy az Oxlade-Chamberlain hiányozni fog a 2018-19-es szezon nagy részében, Klopp kijelentésével: “úgy érzi, hogy most megfelelő idő elmondani az embereknek, hogy az Ox számára ez a következő szezon a gyógyulásra és a rehabilitációra összpontosít”.

December 28-án Klopp kijelentette, hogy Oxlade-Chamberlain rehabilitációja “előre halad”, és hogy “ha további lépéseket tesz, mint az elmúlt hetekben, akkor ebben a szezonban Premier League labdarúgást játszhat, ami jó tudni”., 2019.április 26-án, 366 nappal a sérülése után Oxlade-Chamberlain visszatért helyettesítőként a Liverpool 5-0 bajnoki győzelmében a Huddersfield felett. A Tottenham Hotspur elleni 2019-es UEFA-Bajnokok Ligája-döntő kihasználatlan helyettesítője volt.

2019-20 szezonSzerkesztés

augusztus 22-én Chamberlain szerződést hosszabbított 2024-ig., Vissza a fitneszhez a kiterjedt rehabilitáció után, október végén és November elején, Oxlade-Chamberlain három Bajnokok Ligája gólt szerzett két hét alatt a Genk ellen, valamint hosszú távú erőfeszítést tett az egykori klub Arsenal ellen a Liga Kupában 30 október. Ő szerezte az első bajnoki gól a szezon a következő hónapban, horonyvágó otthon egy labdát Jordan Henderson, hogy az első egy 3-0 idegenben győzelem Bournemouth, tovább 7 December., Pontosan két héttel később, december 21-én Chamberlain a Liverpoolba indult a Flamengo elleni FIFA Klub Világkupa-döntőben, 75 percet játszott, amíg sérülés miatt kényszerítették, miután “kínosan esett a bokájára”; Klopp később megerősítette, hogy Chamberlain hiányozni fog az 2019 fennmaradó két játékából, mivel “a boka szalagjának sérülése”volt. Chamberlain később az ötödik gólt szerezte a Liverpool 5-3-as győzelmében a Chelsea felett 22 Július, a szezon utolsó hazai mérkőzése.,