boty, že Jesse Owens sobě, zatímco vyhrál čtyři zlaté medaile byly vyrobeny Adi Dassler

V roce 1936, Bavorský švec Adolf ‚Adi‘ Dassler úspěšně podařilo přesvědčit nejen němečtí sportovci nosit své ručně vyrobené kožené kecky, ale také Americký atlet Jesse Owens., Že Owens vyhrál 4 zlaté medaile v Hrách na sobě Adi Dassler boty podává katapultovat jeho skromný sportovní boty podnikání na světové scéně – společnost, která později nesla jeho jméno, a přišel být známý jako Adidas.,

Jesse Owens získal čtyři zlaté medaile na Olympiádě v roce 1936, o rok dříve on stanovil tři světové rekordy – v prostoru 45 minut

stejně pozoruhodná Jako Jesse Owen je úspěch na Letní Olympijské hry 1936 byl, vyhrál čtyři Zlaté medaile na 100 metrů závodu, generic glucophage 200m závod, skok daleký a 4 x 100 m relé, výkon dokázal to, o jeden rok dříve na Velký Deset Mistrovství v Ann Arbor, Michigan byl bezpochyby neuvěřitelně působivější.,

přes zraněnou kostrč, která mu zabránila v rovnoměrném ohýbání, se Owensovi podařilo nastavit tři světové rekordy-během 45 minut. Do světového rekordu v dlouhém skoku Přidal téměř šest centimetrů,během další půlhodiny pak vytvořil nové rekordy v pomlčce 220 metrů a překážkách 220 metrů.

Návratu do Spojených Států z jeho úspěchu v Berlíně, Owens začal boj s penězi a dokonce začal závodit s koňmi během půl čas ukáže fotbalové zápasy., Později se vyjádřil: „lidé říkali, že je ponižující, aby olympijský vítěz běžel proti koni,ale co jsem měl dělat? Měl jsem čtyři zlaté medaile, ale nemůžete jíst čtyři zlaté medaile.“

francouzský tým mohl dát Nacistický pozdrav

Více než 3000 sportovců z více než 45 národů soutěžil v Letní Olympijské hry 1936. Otázkou na mnoha myslích během zahajovacího ceremoniálu bylo, kolik z těchto národů dá Hitlerovi nacistický pozdrav, když prošli recenzním stánkem., V čele průvodu národů při slavnostním zahájení byla řecká delegace s hostitelským národem Německo vzadu. Rakouští sportovci pozdravili Hitlera. Turecký tým dal nacistický pozdrav za celou cestu kolem stadionu. Britští a američtí sportovci dali vojenským „očím pravdu“.

francouzský tým obdržel ovace ve stoje od německého davu zdánlivě dává nacistický pozdrav, ačkoli to bylo později popřel delegace, která uvedla, že dávali ‚olympijský pozdrav‘.,

obě jsou velmi blízko ve stylu, Olympijský pozdrav liší se pouze v tom, že je to dáno, ruku zvedl a mířil pryč od těla na pravé straně, spíše než rovně.

bez Ohledu na zmatek, ‚olympijský pozdrav‘ byla vyloučena z obřady od, ne jako věc pořadí, ale jako následující Olympijské Hry se konala v Londýně v roce 1948 a v té době rovné rameno forma pozdravu měl pochopitelně spadl z módy.