Můžeme získat podíl z prodeje nebo jiné kompenzace z odkazů na této stránce.

většina sportů hraje své hry v čtvrtích nebo polovinách. Ale v hokeji se hra odehrává v obdobích. Toto použití období je méně samozřejmé než čtvrtina nebo poloviny. Kolik z těchto období mají zápasy NHL? Jsou období stejná doba? Je přesčasy období? Tento článek se bude zabývat podrobnostmi o hokejových obdobích a bude se zabývat tím, jak přesčasové faktory ovlivňují obvyklá pravidla hry.,

hokejové hry mají vždy tři období. Na úrovni NHL běží období po dobu 20 minut. Rekreační a mládežnické hokejové období jsou obvykle mezi 15 a 20 minut každý. Hry, které jsou svázány na konci tří období, jdou do prodloužení,což je kratší doba hry navíc. Prodloužení je v normální hrací době pět minut,ale v play-off se mění na 20minutový styl.

obsah

kolik období je v hokejové hře?

Pronovináři sportu hokeje, tato otázka „období“může být matoucí.,

Sportyjako je basketbal a fotbal v „čtvrtích“, což jasně odkazuječtyři části celé hry. Fotbal hraje „poloviny“, rozdělující hru na dvěčásti.

Ale hokej se hraje v období. Každý hokejový zápas má vždy tři z těchto období. Tato období se mohou lišit v závislosti na úrovni Hokej se hraje. Ale tři období, každá ze stejného množství času, jsou standardní bez ohledu na jejich trvání.,

každý, kdo se podílí na hře od hráčů po diváky a komentátory, označuje období jako „první třetina“, „druhá třetina“ a „třetí třetina“.“Pravidlo a struktura tříčlenné, 20minutové hry byly poprvé implementovány v národní hokejové asociaci (NHA) v sezóně 1910-11. Před rokem 1910 se hry hrály ve dvou 30minutových obdobích.

NHA se později reorganizovala a v roce 1917 byla zahájena jako národní hokejová liga (NHL), kterou dnes známe. NHL si vždy zachovala tříbodovou, 20minutovou herní strukturu., Jedinou výjimkou ze tříčlenné struktury je, pokud je hra svázána na konci regulačního času. V tom případě jde zápas do prodloužení.

je prodloužení období v hokeji?

přesčas se počítá jako období v hokeji. Ale to není přesně zobrazit nebo uvedené jako čtvrté období – je vnímán jako čas navíc.

jinými slovy, nikdo nevolá přesčas “ čtvrté období.“Jednoduše se tomu říká“ přesčasy.“Přesčasové hry se počítají do statistik hráčů a brankářů, jako by to bylo během regulace hry., Přesčasy jsou prodloužením regulační hry,takže její výsledek se odráží v tabulce.

Pokud není gól vstřelen ve standardním jediném prodloužení, většina lig pak dokončí hru v přestřelce. Přestřelka se nepočítá jako období ve hře a nastává bez času na hodinách. Na rozdíl od prodloužení se přestřelky (např. góly, střely) nepočítají do pravidelných statistik střelců a brankářů. Samostatné statistiky přestřelky jsou zachovány, ale samotná přestřelka určuje pouze konečného vítěze hry.

Více o tom v mém článku o OTL.,

jak dlouhé je hokejové období?

standardní dobu hokej trvá 20 minut. Profesionální hokejové ligy, jako je NHL, menší profesionální ligy, hlavní juniorské ligy a evropské ligy, vždy hrají 20minutové období.

tyto tři 20minutové periody se kombinují pro 60minutovou hru., V profesionálních ligách je přestávka, která odděluje konec první třetiny od začátku druhé třetiny a konec druhé třetiny od začátku třetí třetiny. Tyto přestávky a zastavení ve hře se sčítají, aby hra trvala déle než skutečných 60 minut herní akce. Ale přestávky se samozřejmě nepočítají jako období ve hře.

v rekreačních a mládežnických ligách může být doba kratší než 20 minut. Obvykle však neběží méně než 15 minut za období., 15minutová období se často používají, protože rezervace arena ice mohou trvat pouze mezi 60 a 90 minutami. Tyto hry nebudou mít přestávky jako profesionální ligy, takže hra se musí vejít do krátšího časového rozvrhu. Chcete-li zohlednit zastavení ve hře a momentální pauzu pro reset mezi periodami, jsou předem uspořádány kratší doby.

protože Ice timeslots běží blízko u sebe, většina z těchto rekreačních lig nebude hrát přesčas, pokud hra ukončí svůj regulační čas v kravatě., Některé ligy zajistí rychlou přestřelku, ale jiné ligy stále umožňují, aby hry skončily remízou. Profesionální ligy už nekončí remízovými zápasy. Toto pravidlo se změnilo od sezóny 2005-06, kdy se NHL právě vrátila ze ztracené výlukové sezóny 2004-05.

Před to2005, v NHL, zápasů, týmů bude hrát jeden pěti-minuteovertime období, pokud hra je hrací době skončil remízou.,

Pokud neitherteam nastřílel během pěti minut, hra skončí remízou a oba teamswould obdrží jeden bod v pořadí pro tie – vzhledem k tomu, že vítěz dostanou dva body.

jak fungují prodloužení play-off?

v play-off Stanley Cupu NHL běží prodloužení po stejnou dobu jako standardní období-20 minut.

tato období play-off přesčas jsou „náhlá smrt“ v průběhu času, což znamená, že stále běží, dokud jeden tým nedává gól., Říká se tomu „náhlá smrt“, protože hra končí, jakmile jeden tým skóruje – na rozdíl od času navíc ve fotbale, například, který může mít více gólů vstřelených přes add-on čas.

prodloužení play-off běží po dobu 20 minut a bude mít kratší přestávku,pokud budou vyžadována následující období za první. Přestávka v podstatě trvá tak dlouho, dokud Zamboni vzkřísí LED, spíše než čekat celých 17 minut standardní přestávky na přestávku.,

tato prodloužení se opět nezmiňují jako „čtvrtá třetina“ hry (a tak dále, pokud hra play-off vyžaduje další prodloužení). Místo toho se další prodloužení nazývají „dvojité přesčasy“ (a tak dále). Doba přesčasů je zkrácena na 1OT, 2OT, 3OT a tak dále.

Takže, i když každý jiný hokej omezí na maximálně 65 minut (60 minut nařízení plus pět minut přesčas), play-off prodloužení se může rozšířit i mimo dobu trvání typické tři-období hokej.,

Zvláště dlouhé playoff přesčas hry nejsou tak časté, ale NHL play-off bude obvykle vybaveny alespoň několik her, které dosáhnou double a, občas, triple-přesčas každý rok.

v moderní éře NHL skončil nejdelší zápas v prodloužení 12 minut do pátého prodloužení. To znamená, že hra hrála ekvivalent sedmi a půl standardních období., Rekordní zápas v prodloužení vyhráli Philadelphia Flyers 2: 1 nad Pittsburgh Penguins v semifinále Východní konference v roce 2000.

ale tento typ prodlouženého prodloužení play-off představuje extrémní konec stupnice hokejového období. Většina profesionálních ligových zápasů bude hrát pouze standardní 20minutový, tříhodinový formát. Rekreační a mládežnické ligy běžně hrají i kratší období. Přesčasy se počítají jako období, ve zkrácené Časové formě., Jediný čas, kdy Hokej přesahuje čtvrté období prodloužení, je v hokejovém play-off, který se hraje až do jednoho týmu.

Simon, zakladatel Brave Stick Hockey, začal hrát hokej v roce 2003. Tento web spustil v roce 2018, aby pomohl novým hokejistům a fanouškům dozvědět se více o hře a bavit se při učení.